ROLETY

do okien

Rolety rzymskie

Słynne rolety rzymskie, niegdyś głównie używane przez rzymian jako ochrona przed kurzem, a w późniejszym okresie jako element dekoracyjny chroniący przed słońcem, będącą często fantazyjną tkaniną przymocowaną na pręcie w celu przyspieszenia obsługi. Od dwóch tysięcy lat niezmiennie pełnią swoją rolę stylowej osłony przed promieniami słonecznymi, a współcześnie, w nieco zmienionej formie znów zyskują na popularności.  

Nasze rolety są przede wszystkim wygodne w użyciu, trwałe oraz mogą pełnić funkcję zaciemniającą, dekoracyjną. Sprawdzają się solo lub mogą zostać połączone z tradycyjnymi zasłonami. Rolety rzymskie to nie tylko ochrona przed słońcem – ze względu na szeroki zakres tkanin w naszej ofercie, jesteśmy w stanie zaproponować także rolety uszyte z półprzezroczystych, jasnych tkanin, mogących pełnić funkcję firany. Stosowane są nie tylko w standardowych wnętrzach – realizujemy projekty w niemal każdej przeszklonej przestrzeni.

Rolety rzymskie można przymocować do ściany lub sufitu nad wnęką okienną. Sterowanie odbywa się z użyciem ręcznego mechanizmu łańcuszkowego lub zdalnego (napęd elektryczny).